Pingwin cesarski to największy gatunek z rodziny pingwinów. Długość ciała około 120 cm, ciężar 22-45 kg.
Wyglądem bardzo zbliżony do pingwina królewskiego, różni się od niego głównie większymi rozmiarami ciała.
Kolonie lęgowe zakłada wyłącznie na właściwym kontynencie Antarktydy.
Zniesienie składa się z 1 jaja. Wysiaduje przez około 64 dni wyłącznie samiec, trzymając jajo na stopach, przykryte fałdem skórnym brzucha. Wysiadujące ptaki stoją ciasno obok siebie, ogrzewając się wzajemnie. Nie pobierają w tym czasie pokarmu. Okres ten przypada na niesłychanie surową zimę antarktyczną.
Pisklęta wykluwają się wiosną, w czasie panowania najlepszych warunków pokarmowych.
W okresie wysiadywania samice przebywają na morzu, czyli zazwyczaj w odległości 80-150 km od kolonii. Kiedy wiosną przybrzeżne lody pękają, kolonia znajduje się w pobliżu wody. Pisklęta w pierwszym okresie są karmione wydzieliną wola samców.
Po powrocie samic z kolei samce oddalają się na morze, przez 2-3 tygodnie karmieniem zajmują się wyłącznie samice, później oboje rodzice.
Młode jakiś czas przebywają razem w ?szkółkach”; samodzielność osiągają w ciągu lata, nie będąc jeszcze w pełni wyrośnięte.
Pingwiny cesarskie
witam
poszukuję dokładnego opisu upierzenia pingwina cesarskiego .Może ktoś potrafi podpowiedziećgdzie mogę znaleźć jakiekolwiek dane na ten temat. Internet jest bardzo ubogi i nie podaje danych szczegółowych.Poszukuję również dokładnego opisu mewy mądrodziobej. Z góry dziękuję za pomoc
Dorosły pingwin cesarski z przodu tradycyjnie biały brzuch, z żółtymi piórami od głowy do stóp (królewski ma tylko do mniej więcej końca klatki piersiowej). na „policzkach” żółte zakola. Kolor grzbietu w różnych odcieniach szarości aż do czarnego. Pisklęta – szare ciało głowa czarna z białymi zakolami na „policzkach”.
Mam nadzieję, że to ci pomogło 🙂
Pozdrawiam 🙂
super, dzieki za info, bardzo pomoglo 💡 😀
Dziękuje bardzo pomogło.Polecam. 😉
no to jest do szkoły 😉